Orhan Gencebay Sağlık Durumuna Yönelik Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz temmuz ayında Anadolu Yakası’nda bir mekanda hayat arkadaşı Sevim Emre’yle yemek yiyen usta sanatçı Orhan Gencebay, evine yakın bir iskelede tekneden inmek isterken, beton zemine düşmüştü. Hastaneye kaldırılan Gencebay, “Çok şükür iyiyim, önemli bir kazaydı. Allah korudu beni” diye konuşmuştu.

“KALICI BİR HASAR OLUŞMADI”

79 yaşındaki Gencebay, sağlık durumu hakkında bilgi vererek; “Evet kötü bir kaza atlattık ama bir şey olmadı. Kafamızın üzerine düşmediğimiz için sorun yok. Sırtımın üstüne düştüm betona, kalıcı bir hasar oluşmadı şükürler olsun” dedi.

Yeni çalışmalar içerisinde olduğunu dile getiren Orhan Gencebay, müzik dünyasındaki son gelişmeleri değerlendirdi. Sanatçı, “Müzik dünyası son zamanlarda çok değişti. Şu anki durumu anlatmak istersek müzik çökmedi ama üretim durdu bence. Müziğe gereken önem verilmiyor. Müzik sektöründeki ilgililer daha duyarlı olmalı” dedi ve ekledi:

Ben gerekeni yapmaya her zaman hazırım. Sektör şu anda maddi olarak da manevi olarak da iyi değil. Üniversiteden mezun olan gençlerimiz bu camiada iş bulabilecekler mi? Binlerce öğrenci mezun ediliyor ama çalışmak için iş bulunamıyor. 15-20 kişi var rahat geçinen maddi olarak. Ben de onlardan birisiyim. Benim ihtiyacım yok Allah’a şükür. Bu soruna çözüm bulmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx