Kılıçdaroğlu’na “Seccadeye ayakkabıyla bastı” diyenlerin krokisi: Türk bayrağı ayaklar altında

Türkiye 14 Mayıs milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken, CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, birçok yayın organı ve siyasetçi tarafından eleştirilerin odağı haline gelmişti. İftar programından sonra fotoğraf çekimi sırasında seccadeye ayakkabıyla basan Kılıçdaroğlu, daha sonra “Samimi olarak üzgünüm” diyerek özür dilediği halde, haftalar boyunca eleştirildi.

Kılıçdaroğlu’nun seccadeye basması eleştirilirken, Antalya Kemer ilçesinin Kaymakamı Hüseyin Çam’ın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar’ın okul ziyareti sırasında Türk bayrağı tasvirini çiğnemesi ise gündeme gelmedi.

Sosyal medya kullanıcıları, 5 Mayıs’ta çekilen görüntüleri paylaşarak, “Kılıçdaroğlu’nun seccadeye basması kadar konuşulmadı” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN BAYRAK HASSASİYETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk bayrağına olan hassasiyeti ile biliniyor.

2011’de ve 2013’te Başbakan olduğu dönemde G20 zirvelerine katılan Recep Tayyip Erdoğan, yere konulan Türk bayrağını yerden aldı, öptü ve cebine koydu. Daha sonra 2018’de Cumhurbaşkanı sıfatıyla Türkmenistan’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yine Türk bayrağını yerden aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx