Karşı Tarafı Bir Türlü Çözemeyenler İçin Özel: Flörtünüzün Beden Dili Ne Anlatıyor?

Karşındakinin düşüncelerini okumak ve aslında ne demek isteyip de diyemediğini bilmek güzel olmaz mıydı? Zihin okuma asla sahip olamayacağını sandığın bir süper güç olabilir fakat beden dili okumak için aynı şeyi söyleyemeyiz. Aslında gerçek hayatta zihin okumaya en yakın yeti olan bu güçle flörtünün senden ne kadar hoşlandığını anlaman oldukça kolay.

Nasıl mı? İşte bir dahaki sefere karşılaştığında dikkat etmen gereken işaretler!

???

1. Göz Teması

Göz teması karşı tarafın senden hoşlandığını gösteren en iyi kanıttır. Eğer karşındakini sürekli sana bakarken yakalıyorsan aklına ilk gelen şey onun da sana karşı boş olmadığı olabilir. Ancak kimi zaman da gözlerini dikkatle sana dikmesi ve uzun uzun dalıp gitmesi de aynı anlama gelebilir. ?

2. Dudak Isırmak

Seninle konuştuğu sırada dudaklarını ısıran, hafifçe aralayan ve gülümseyen birinin seni çekici bulduğundan emin olabilirsin. Eğer karşındaki bunların bir veya birkaçını yapıyorsa ondan randevu koparmaya baksan iyi olur!

3. Kola Dokunmak

Karşındaki kişi konuşmanın bir yerinde sürekli koluna ve omzuna dokunmak için bahaneler üretiyorsa senden hoşlandığına şüphe yok. Özellikle elini hafifçe kolunda gezdiriyor ve pazularına dokunuyorsa artık sen de beden dilini kullanarak ona karşılık vermeye başlayabilirsin. ?

4. Kol Kavuşturmak

Diğer hareketlerin aksine kol kavuşturmak biraz olumsuz olarak algılaman gereken bir davranış. Çünkü bu, kişinin içinde bulunduğu durumdan veya ortamdan rahatsız olduğunu gösteren keskin bir hareket. Dolayısıyla flörtün bu tip bir hareket yapıyorsa üzgünüz ama senden o kadar da hoşlanmıyor olabilir.

5. Diz Teması

Diz teması, genellikle okul sırasında, otobüste veya yemek molasında yanına oturduğun kişiye karşı dikkat etmen gereken hareketlerden. Eğer yanındaki kişi elleri veya dizleriyle seni rahatsız etmeyecek şekilde hafif temaslarda bulunuyorsa yeni bir ilişkiye hazır olduğunu anlatmak istiyor olabilir. ?

6. Yakın Oturmak

Diz teması olmasa bile yakınlarına oturarak sana samimi yaklaşan, tatlı talı gülen veya şakalaşan kişinin de sana karşı boş olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. ?

7. Elleri Bele Koymak

Elleri bele koymak, iki türlü okuyabileceğin karışık bir hareket. Örneğin; flörtün aslında sana kendini öz güvenli göstermek ve kanıtlamak için bu hareketi yapıyor olabilir veya sana agresif gözükerek ilişki istemediğini kesin olarak anlatıyor olabilir. Bu nedenle karşındakinin elini beline koyduğunu yakalarsan bu hareketi, diğer vücut dili işaretleriyle birlikte yorumlaman gerekli.

8. Başı Omza Yaslamak

Başı omza yaslamak, karşındakinin sana güvendiğini ve bir şekilde kendini sana teslim ettiğini gösteren oldukça sempatik bir hareket. Bu nedenle hoşlandığın kişi herhangi bir şekilde kendi vücudunu sana yaslıyor ve senden güç alıyorsa duygularınızın karşılıklı olduğunu düşünmende hiçbir sıkıntı yok! ?

9. Göz Kırpmak

Göz kırpmak insana kendini çekici hissettiren cilveli hareketlerden ama bu tip bir işaret ararken doğrudan tek gözle yapılan belirgin bir göz kırpma görmene gerek yok. Çünkü aslında karşındakinin iki gözünü birden daha sık açıp kapaması, kalp atış hızının artmasıyla ilgili bir durum. Dolayısıyla bunu gördüğün an onun da senden hoşlandığından emin olabilirsin! ?

10. Saçlarıyla Oynamak

Eğer karşındaki insan, konuşma esnasında saçlarıyla oynamaya başlıyor ve sürekli kendini düzeltiyorsa sana güzel veya yakışıklı görünmeye çalışıyor demektir. Haliyle bunu olumlu bir işaret olarak algılayabilirsin. ?

11. Kaslarını Göstermek

Kaslar pek çok kişi için seksidir, dolayısıyla karşındaki kişi senin yanındayken kaslarını sıkıyor ve daha belirgin hale getirmeye çalışıyorsa senin gözünde daha çekici olmaya çalışıyor olabilir.

12. İçten Gülmek

Yukarıdakileri yapmasa bile; yanındaki kişi sana en içten gülümsemelerini sunuyor, komik olmayan esprilerine bile gülüyor ve senin yanında mutlu olduğunu bir şekilde yansıtıyorsa evet, eminiz ki o da senden hoşlanıyor. O yüzden bir risk alıp karşı hamle yapmaya ne dersin? ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx