Galatasaray’da kriz çıkaran inatlaşma: Daha az veren teklif kabul edildi

Galatasaray’da bir anda patlayan Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş’deki istifaların perde arkasında neler yaşandı? Sarı-kırmızılı camianın merak ettiği bu sorunun yanıtına dair önemli iddialar ortaya atıldı. İşte SÖZCÜ’nün edindiği bilgilere göre yaşananlar:

1- ÜÇ FİRMA TEKLİF VERDİ

Sezon sonunda Nike ile olan ürün anlaşması bitecek Galatasaray’a dünyaca ünlü iki tedarikçi firma daha teklif verdi. Sözleşme yenilemek isteyen Nike’ın yanı sıra Fenerbahçe’nin de tedarikçisi olan Puma ve Adidas, kapıyı çaldı.

Cemal Özgörkey (Solda)

2- AŞ’LER FİKİR AYRILIĞINDA

Başkan Dursun Özbek’in de yer aldığı Sportif A.Ş Puma’dan yana görüş bildirdi. Başında Cemal Özgörkey’in bulunduğu Mağazacılık A.Ş ise Adidas’a yöneldi. Fikir ayrılığı sonrası Özbek müdahale etmek istedi. Kendini, Mağazacılık A.Ş’nin başına atadı.

3- FARK YILLIK 2.1 MİLYON EURO

İddialara göre Dursun Özbek ile Özgörkey arasındaki krizin diğer nedeni de teklif edilen rakamlardı. Adidas’ın teklifi, Puma’nın önerdiğinden yıllık 2.1 milyon Euro daha yüksekti. Beş yıllık anlaşma karşılığı fark da 10 milyon Euro’yu geçiyordu.

4- ÖZBEK’TEN SERT ÇIKIŞ

Dursun Özbek, Cemal Özgörkey ve ekibinin Puma’nın teklifini onaylamakta gecikmesine kızdı. “İmza için ne bekliyorsunuz” diye çıkıştı. Özgörkey’in, “Arada ciddi fark var. Neden daha az bir teklifi kabul edelim” karşılığıyla krizi tırmandırdı.

5- ‘İŞLER İYİYKEN…’ DEDİ, BIRAKTI

Özgörkey işlerin uzamasının Galatasaray’a zarar vereceği düşüncesiyle görevi bırakma kararı aldı. Yakın mesai arkadaşlarına, “İşler iyi giderken kötü adam biz olmayalım. Görevi bırakalım. Başkan anlaşabileceği isimlerle süreci yönetsin” dedi.

ÖZBEK: İSTİFAYI ASLA AFFETMEM

Dursun Özbek, Cemal Özgörkey’in istifasını dün yapılan divan kurulu toplantısında değerlendirdi. Özbek, “Kişisel bir şey olsa anlayışla karşılayabilirim. Fakat Galatasaray Kulübü Başkanı yönetime geldi diye istifa etmeyi asla affetmem. Açıklamanın, Galatasaray’ın bir sosyal medya mecrasını kullanılarak yapılması da üzdü” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx