Yılbaşı Kutlamalarına Hazırlanan Sokakların Işıl Işıl ve Kar Manzaralı Fotoğraflarını Görünce İçiniz Eriyecek!

Geliyor gelmekte olan sevgili okuyucular. 2023 ne kadar bizi üzse de bir yerlerde biliyoruz ki 2024’ü hâlâ umutla bekleyen birileri var ve biz onlara sanırım birazcık (!) imreniyoruz. Yılbaşı yaklaştıkça Aralık ayının karlı havası, yılbaşı süslemeleri dünyanın bazı yerlerini doldururken biz de bunlara bakıp sadece iç geçiriyoruz. İçerikte paylaşılan görseller de bunlardan sadece biri. Twitter’da @PRADAXBBY adlı bir kullanıcının, ‘Londra’da yılbaşı’ notuyla paylaştığı fotoğraflara bizim sosyal medya kullanıcılarından da tepki geldi. Gelin hep birlikte önce fotoğraflara sonra da yorumlara bakalım.

2024’e sayılı günler kala sosyal medyada en çok gördüğümüz fotoğraflar tabii ki yılbaşı kutlamalarına dair.

Ancak biliyorsunuz ki gerek kültürel gerek toplumsal farklılıklar nedeniyle yılbaşı her yerde aynı şartlarda kutlanmıyor. Özellikle Türkiye’de yaşayan insanlar yurt dışındaki insanların paylaştığı yılbaşı fotoğraflarına eriyip bitiyor.

Zira hepimiz biliyoruz ki bizim toplum genelinde yılbaşı ne zaman yaklaşsa işin içine dini tartışmalar ve kültürel farklılıklar giriyor. İnsanlar bu özel günü kendilerince kutlamak zorunda kalıp kamusal alanda diledikleri gibi eğlenemiyor.

Twitter’da @PRADAXBBY adlı bir kullanıcı, “Londra’da yılbaşı” notuyla 4 tane fotoğraf paylaştı. Önce o fotoğraflara sırayla bi’ bakalım.

Görüyorsunuz ki caddeler ışıl ışıl…

… ve tabii Londra binaları da öyle!

Londra halkı yeni yılı kutlamak için en iyi şekilde hazırlanıyor:

Son olarak yılbaşı deyince herkesin aklına gelen o “kar” manzaraları her yeri sarmış durumda.

Tabii bu fotoğrafları görünce bizim vatandaşlar da haliyle imreniyor, o anlarda Londra’da olmak istiyor ya da neden bizim yaşadığımız yerde bu renkli görüntüleri göremiyoruz diye hayıflanıyor. Çünkü toplumumuzun bir kısmı yılbaşı akşamlarını evde geri sayım yapıp televizyon izleyerek geçiriyor.

1. Gelin isterseniz hep birlikte bu yorumlara bi’ göz atalım.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15. Bu da hepimizi üzen bir “bonus” olsun:

Siz yurt dışındaki yılbaşı kutlama olaylarına ya da bizde bu tür şeylerin pek yaşanmamasına ne diyorsunuz? Buyrun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx