Erkek modasında bu yılın akımları

Nil Göksu Urgancıoğlu

80’LER VE 90’LARA TEKRAR HOŞ GELDİNİZ

Yaşınız 20’den fazlaysa, muhtemelen modanın döngüsel olduğunu keşfetmişsinizdir. Kadınlar 2000’lerin başındaki düşük belli kotları bir kenara bırakıp 80’ler ve 90’ların ultra yüksek belli kalıplarını yeniden kucakladı. Erkek modası ilham almak için birkaç on yıl öncesine uzanırken onlae da aynısını yapmak üzere. Balıkçı yaka ve deri bu yıl geri dönüş yapan trendlerden bazıları. Bazı takım elbiselerinizi bir takım elbise gömleği yerine balıkçı yaka ile güçlendirin ve motosiklet şıklığınızı güzel bir deri parçasıyla kucaklayın. Ya da ikisini bir araya getirerek modernize edin ve 2023 stili için deri ceketinizin altına siyah balıkçı yaka giyin.

ATHLEISURE OFİSE DÖNÜYOR

Pandeminin etkileri artık neredeyse tamamen kayboldu ve artık pek çok şirket çalışanlarını ofise döndürmeye başladı. Bu nedenle de pek çok erkek şu kendini hazırlamalı: Eşofmanları emekliye ayırmak ve iş için yeniden giyinmek. Tabii ki, moda markaları bu anı önceden tahmin etti ve athleisure akımını yani şık spor kıyfet modasını ofise uyarlamak için kolları sıvadı. Pek çok marka, chino malzemelerini yumuşatıyor ve esnek kumaşları benimsiyor. Bu daha fazla nefes alabilen giysiler, haftasonu ve haftaiçi kıyafetleri arasındaki çizgiyi iyiden iyiye silikleştiriyor.

HİBRİT AYAKKABILAR GÜNDELİK YAŞAMI VE İŞ HAYATINI BİRLEŞTİRİYOR

Ayakkabı şirketleri de ürünlerini ofise dönme taleplerine uyacak şekilde ayarlamaya başladı. Sneaker tabanlı klasik ayakkabılar yeni olmasa da 2023 ve sonrasında iyiden iyiye modaya hükmetmesi bekleniyor. Sert tabanlı deri ayakkabılardan yerini daha rahat ama şık görünümlü yani hibrit ayakkabılara bırakıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx